מאז 1994, חלונות העצימה מאות צעירים כדי לשאול שאלות משלהם ולהפוך לסוכני שינוי בקהילות שלהם על ידי יצירת מגזין "עברית-ערבית" של חלונות וחשיפת רבבות על בסיס קבוע על פני תקופות זמן כדי לחקור מידע על אירועי העבר וההווה;

מדיה אלטרנטיבית זו חולקה בעשרות בתי ספר באמצעות סדנאות בית-ספר, והוסיפה לנושאי הלימוד הרגילים שנדונו רק לעתים רחוקות; תוכניות ההכשרה לאנשי חינוך מאפשרים לנו לחלוק את ניסיוננו הרב שנים עם אחרים; תוכנית ציבורית הכוללת פרויקטים אמנותיים, סיורים, הרצאות וסדנאות מעודד דיון פתוח בסביבה בטוחה; פעולות הסולידריות משנות את חייהם של אנשים.

כיום, רבים מאלה שהשתתפו בתוכניות חלונות לאורך השנים, הם חלק מהמעגלים המקדמים את רעיון העתיד המבוסס על צדק ושוויון לכל.

עבודה של חלונות אפשרי הודות לתמיכה המקומית והבינלאומית. התרומה שלך, גדולה או קטנה, עוזרת לנו לשמור על המבנה הייחודי שלנו בזמנים מאתגרים אלה, לחלוק את שנות הניסיון הרבות שלנו, לעשות יותר ולהשפיע יותר!

כארגון עממי, לחלונות יש מבנה ייחודי של פלסטינים משני צדי הקו הירוק ויהודי ישראל, בכל דרגת הארגון. כולנו חולקים ערכים של זכויות אדם ודמוקרטיה ומאמינים ביכולתם של יחידים וקבוצות קטנות להשפיע.

הגענו למרחב המשותף של חלונות מתוך אמונה שהארץ הזאת היא בית לכולנו, מחויבת לשנות את חוסר האיזון של הכוח הקיים בין הצדדים שלנו ולהכיר בכך שבבעלות הברית יש לנו יותר כוח לעשות זאת.

כל אחד מהם במסע האישי שלו או למקום שבו אנו נמצאים היום היה צריך להתמודד עם רגשות קשים ומידע חדש שלעתים קרובות סותר את מה שידענו קודם. הישראלים בינינו הבינו כי נטילת אחריות על כמה אירועים בעבר ויתור על זכויות היתר יכול להוביל לעתיד בטוח יותר. הפלשתינאים בתוכנו מעודדים ידיעה כי בחברה הישראלית יש אנשים שהמזדהים עם מצוקתם של הפלסטינים ומוכנים לעבוד יחד למען חירות, צדק ושוויון שמגיע לנו.

הנוער כיום, בכל מקום בעולם, מסתכלים על עתיד מאתגר מאוד עבור הפלנטה, עבור   חברות ויחידים. הם צריכים לכפר על פעולות שהם לא התחייבו ולתקן נזק שנגרם על ידי הדורות הקודמים. הם חייבים להתמודד עם כוחות גדולים - פוליטיים, כלכליים ודתיים הפועלים למען האינטרסים שלהם על חשבון אחרים. זה תלוי בנו, הורים, מורים ומבוגרים אחרים, כדי לעזור להם להתכונן למאבק הזה.

  אנו מאמינים כי בעולם ובעולם, יש צורך בחלוקה הוגנת של כוח ומשאבים, תנאי חיוני לצדק, לרווחה ולשלום. כדי לקדם את העובדה שיש צורך להכיר בכך שהאירועים של ימינו הם תוצאה והמשך העוולות שנעשו בעבר ולקחת אחריות לפעול למען שיקום ותיקון כל מה שאפשר. לפיכך, חלונות תופסת את עצמה כחלק מתנועה הולכת וגוברת של אנשים מקומיים המחויבים להתמודד עם האתגרים הללו, ולהפוך את העולם למקום טוב ובטוח יותר לכולנו.